29 август (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1982]] 
|[[Ингрид Бергман]], една од најголемите филмски ѕвезди на [[Холивуд]], од шведско потекло, чии остварувања се вбројуваат меѓу најголемите дострели на „седмата уметност“. Родена во [[Стокхолм]] на [[29 август (родени)|29.08.1915истиот ден]], 1915 година.
 
|}