Ткиво: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: gl:Tecido (bioloxía)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.5.2) (Бот Менува: wa:Texhou (biyolodjeye))
с (r2.7.1) (Бот Додава: gl:Tecido (bioloxía))
[[fa:بافت (زیست‌شناسی)]]
[[fr:Tissu biologique]]
[[gl:Tecido (bioloxía)]]
[[ko:조직 (생물학)]]
[[hi:ऊतक]]
86.434

уредувања