Транспирација: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{dablink|Transpiration may also refer to [[sweating]] and [[hyperhydrosis]].}}
 
[[Image:Tomato leaf stomate 1-color.jpg|thumb|[[Стоми]] во лист од [[домат]].]]
[[Image:Afternoon Clouds over the Amazon Rainforest.jpg|thumb|[[Облаците]] во оваа слика од [[Амазонската дождовна џунгла]] се резултат од транспирација .]]
Анонимен корисник