Разлика помеѓу преработките на „Исмаил Кадаре“

Одземени 23 бајти ,  пред 10 години
с
Бришење на "Ismail_Kadare-poet.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Oxam Hartog|Oxa
с ([r2.5.2] Бот Додава: ar:إسماعيل قادري)
с (Бришење на "Ismail_Kadare-poet.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Oxam Hartog|Oxa)
{{Infobox Writer
|name = Исмаил Кадаре<br />Ismail Kadare
|image = Ismail Kadare-poet.jpg|thumb|left
|caption =
|birthdate = {{роден на|28|јануари|1936}}