Разлика помеѓу преработките на „Томас Кромвел“

Додадени 25 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.2) (Бот Менува: ko:1대 에식스 백작 토머스 크롬웰; козметички промени
с (r2.6.4) (Бот Менува: ko:토머스 크롬웰)
с (r2.5.2) (Бот Менува: ko:1대 에식스 백작 토머스 크롬웰; козметички промени)
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Infobox person
| name = Томас Кромвел<br />Thomas Cromwell
| image = Cromwell,Thomas(1EEssex)01.jpg
| image_size = 180px
 
{{Англија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Родени во 1480-тите]]
[[Категорија:Починати во 1540 година]]
[[eo:Thomas Cromwell]]
[[fr:Thomas Cromwell]]
[[ko:1대 에식스 백작 토머스 크롬웰]]
[[hr:Thomas Cromwell]]
[[it:Thomas Cromwell, I conte di Essex]]