Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј (појаснување)“

нема опис на уредувањето
(појаснување)
 
* [[Игнатиј III (охридски архиепископ)|Игнатиј III]], охридски архиепископ.
* [[Игнатиј (константинополски патријарх)|Игнатиј]], константинополски патријарх.
* [[Игнатиј (антиохиски патријарх)|Игнатиј]], антиохиски патријарх.
 
* [[Игнатиј (московски патријарх)|Игнатиј]], московски патријарх.
* [[Игнатиј (Лакона)|Игнатиј]].
* [[Игнатиј де Лојола]] или [[Игнасио Лојола]].
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Игнатиј}}