Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен систем на мерни единици“

с
r2.7.1) (Бот Менува: sv:Internationella måttenhetssystemet
с (r2.5.1) (Бот Додава: hif:SI)
с (r2.7.1) (Бот Менува: sv:Internationella måttenhetssystemet)
[[su:SI]]
[[fi:Kansainvälinen yksikköjärjestelmä]]
[[sv:Internationella måttenhetssystemet]]
[[sv:Système International]]
[[tl:Pandaigdigang Sistema ng mga Yunit]]
[[ta:அனைத்துலக முறை அலகுகள்]]
2.892

уредувања