Разлика помеѓу преработките на „Асиметрична дигитална претплатничка линија“

с
с (Отстрането уредувањето на 77.28.21.188 (разговор), вратено на последната верзија на Brest)
с (r2.5.2) (Бот Менува: fa:خط دیجیتال مشترک نامتقارن)
[[eo:ADSL]]
[[eu:ADSL]]
[[fa:خط دیجیتال مشترک نامتقارن]]
[[fa:ای‌دی‌اس‌ال]]
[[fr:Asymmetric Digital Subscriber Line]]
[[gl:ADSL]]
24.517

уредувања