Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.2) (Бот Додава: fi:Slovenian sosialistinen tasavalta
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bs:Socijalistička republika Slovenija)
с (r2.5.2) (Бот Додава: fi:Slovenian sosialistinen tasavalta)
[[sr:Социјалистичка Република Словенија]]
[[sh:Socijalistička Republika Slovenija]]
[[fi:Slovenian sosialistinen tasavalta]]
[[sv:Socialistiska republiken Slovenien]]
[[zh:斯洛文尼亚社会主义共和国]]
86.434

уредувања