Отвори го главното мени

Промени

Одземени 7 бајти ,  пред 8 години
png => svg
Name = Сјуник|
ArmenianName = Սյունիք|
ArmeniaMap = ArmeniaSyunikSyunik.pngsvg|
Capital = [[Капан]] |
GovernorName = [[Сурен Хачатрјан]]|
6

уредувања