Женска кошаркарска репрезентација на Македонија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox national basketball team | color1 = darkred | color2 = Yellow | country = Македонија| logo = КФМлого.jpg| logo_width = ...)
 
Нема опис на уредувањето
 
'''Женската кошаркарска репрезентација на Македонија''', позната и како „Репрезентација А Жени“, е спортска репрезентација која ја претставува [[Македонија]] во [[кошарка]] во женска конкуренција. Репрезентацијата е под покровителство на [[Кошаркарска Федерација на Македонија|Кошаркарската Федерација на Македонија]] (КФМ) и е членка на [[ФИБА]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Поврзано ==