Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

с
с (r2.5.2) (Бот Менува: ar:الحزب الشيوعي السوفييتي)
[[Категорија:КПСС]]
 
[[ar:الحزب الشيوعي السوفييتي]]
[[ar:حزب شيوعي سوفيتي]]
[[ast:Partíu Comunista de la Xunión Soviética]]
[[bn:সোভিয়েত ইউনিয়নের কমিউনিস্ট পার্টি]]
24.517

уредувања