Разлика помеѓу преработките на „Гроб“

Одземени 48 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
 
[[Категорија:Археологија]]
[[Категорија:Типови на археолошки локалитети]]
[[Категорија:Архитектура]]