Бернард Монтгомери: Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.2) (Бот Додава: be:Бернард Лоў Мантгомеры
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Додава: be:Бернард Лоў Мантгомеры)
[[Категорија:Британски војсководци во Втората Светска војна]]
[[Категорија:Британски фелдмаршали]]
 
 
[[ar:برنارد مونتغمري]]
[[an:Bernard Montgomery]]
[[be:Бернард Лоў Мантгомеры]]
[[bs:Bernard Law Montgomery]]
[[br:Bernard Montgomery]]
86.434

уредувања