Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
r2.5.2) (Бот Додава: ca:Riu Beni
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бришење на "Río_Beni_-_Rurrenabaque_-_La_Paz_-_Beni_-_Bolivia_.jpg", беше избришана од [[commons:Главна страница|Заедничката ри)
с (r2.5.2) (Бот Додава: ca:Riu Beni)
[[Категорија:Реки во Боливија]]
 
[[ca:Riu Beni]]
[[cs:Beni]]
[[da:Benifloden]]
86.434

уредувања