Разлика помеѓу преработките на „Левичарската партија.ПДС“

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Инфокутија германска политичка партија |име = Левичарска партија.ПДС |изворно = Die Linkspartei.PDS |а...)
 
с
* [[Партија за социјалистичко единство на Германија]]
 
[[Категорија:Германски политички партии]]
[[Категорија:Левичарски политички партии]]
[[Категорија:Поранешни политички партии]]
[[Категорија:Поранешни германски политички партии]]