Еразмо Ротердамски: Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.2) (Бот Додава: lb:Erasmus vu Rotterdam
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Додава: lb:Erasmus vu Rotterdam)
[[la:Desiderius Erasmus Roterodamus]]
[[lv:Roterdamas Erasms]]
[[lb:Erasmus vu Rotterdam]]
[[lt:Erazmas Roterdamietis]]
[[hu:Rotterdami Erasmus]]
86.434

уредувања