Разлика помеѓу преработките на „Индоевропски јазици“

с
r2.5.2) (Бот Брише: diq:Zıwanê Hindo-Ewropa; козметички промени
с (r2.6.4) (Бот Додава: so:Luqada Hindo Yurub)
с (r2.5.2) (Бот Брише: diq:Zıwanê Hindo-Ewropa; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[FileПодатотека:IndoEuropeanTree mk.svg|thumb|300px|Индоевропски јазици. Кликнете за да ја видите во поголема верзија.]]
{{Дрво на индоевропски јазици}}
 
[[yo:Àwọn èdè Indo-Europe]]
[[zh-yue:印歐語系]]
[[diq:Zıwanê Hindo-Ewropa]]
[[zea:Indo-Europese taelen]]
[[bat-smg:Indėeuruopėitiu kalbas]]