Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Војдан Чернодрински“

нема опис на уредувањето
{{Портал литература}}
{{ВикиПроект Македонија}}
 
===Jазикот===
''"Корица на оригиналната верзија на драмата „Македонска крвава свадба“ на македонски јазик."''
На корицата jасно пишува дека станува збор за "Македонски говор" - напишано черно на бело со преубавата Македонска буква "Ъ" ! :|
 
===Псевдонимот==
Анонимен корисник