Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Војдан Чернодрински“

нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
{{Портал литература}}
{{ВикиПроект Македонија}}
 
===Псевдонимот==
"Псевдонимот Чернодрински потекнува од реката Црн Дрим која тече крај неговото родно село."
Добре, ама интересно зошто тогаш не се викал Црнодрински? :)
 
==Теориите на Стан==
Анонимен корисник