Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на комунистите на Македонија“

с
Бот: Менува Категорија:Македонски политички партии
с (Бот: Менува Категорија:Македонски политички партии)
 
{{Македонско национално движење}}
 
[[Категорија:Македонски политички партии]]
[[Категорија:Политички партии во Република Македонија]]
[[Категорија:Социјалистичка Република Македонија]]
 
[[nl:Macedonische Communistenbond]]
[[ru:Македонская коммунистическая партия]]
[[sr:Савез комуниста Македоније]]
[[sh:Savez komunista Makedonije]]
[[sr:Савез комуниста Македоније]]
941.847

уредувања