Македонски парламентарни избори (1990): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Менува Категорија:1990 во Република Македонија)
Нема опис на уредувањето
* [http://www.sobranie.mk/mk/default.asp?vidi=pratenicki_sostav&MandatID=1 Пратенички состав 1991 - 1994]
 
[[Категорија:Парламентарни избори во Република Македонија|1990]]
[[Категорија:Република Македонија во 1990 година]]