Разлика помеѓу преработките на „Софизам“

Додадени 62 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Додава: io:Sofismo)
* Учебник по философија за четврта година по гимназиско образование.
 
[[Категорија:ФилософијаСтарогрчка философија]]
[[Категорија:Реторика]]
 
[[ar:سفسطة]]
[[bn:সফিস্ট]]