Разлика помеѓу преработките на „Фотон“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: =ФОТОНИ= Максвеловата електромагнетна теорија не ги објаснува доволно добро законит...)
 
с
:<math>p =\frac{h\nu}{c}= \frac{h}{\lambda}=\hbar k .</math>
==Наводи==
*ФизакаФизика за IV година - Александар Андоновски.
16

уредувања