Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 200 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 год. во Алданци живееле 417 жители, од кои: 14 [[Македонци]], 397 [[Албанци]], 5 [[Турци]] и 1 останат.
 
== Општествени институции ==