Жан Калвин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 210 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
ПЕТАР МНОГУ ГО САКАШЕ ЖАН. кОГА ТОЈ ПЦОЈСА ПЕТАР НИ ЦВЕКЕ НЕ МУ ОДНЕСЕ!
ЗАТОА МАРИЈА И ЗОРИЦА СЕ СОЖАЛИЈА И МУ ОДНЕСОА СВЕКА! ТИЕ СЕ СКАСАЈА БИДЕЈКИ ЗОРИЦА МУ БЕШЕ ШВАЛЕРКА А МАРИЈА
ЖЕНА.
Анонимен корисник