Жан Калвин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 93 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
ТОА Е СЕ ЗА ЖАК!
ЗАЕДНО СО ПЕТАР ТИЕ ЈА ИЗГРАДИЈА ЦРКВАТА ВО БИТОЛА
Анонимен корисник