Разлика помеѓу преработките на „Воин Поповиќ-Вук“

нема опис на уредувањето
| наставка=
| роден-дата= [[9 декември]] [[1881]]
| роден-место=[[СјенициСиеници]], [[Србија]]
| починал-дата= [[29 ноември]] [[1916]]
| починал-место=[[Груништа]], [[Македонија]]
}}