Разлика помеѓу преработките на „Моментални шампиони во СКФ (WWE)“

нема опис на уредувањето
Моментално има пет активни единечни шампионати, и еден шампионат за двојки ([[таг-тим]] шампионат. Моментално седум кечери ги бранат шампионатите. Листата вклучува и колку пати кечерот ја бранел титулата, датата и локацијата на освојувањето, и опишување во врска со освојувањето.
 
На врвот на хиерархијата на WWE , [[WWE шампионат|WWE титулата]] ја држи [[Миз]], додека [[КејнЕдџ]] e [[WWE светски шампионат во тешка категорија|светски шампион во тешка категорија]]. Миз е во свое прво владеење како WWE шампион, откако го победи претходниот шампион [[Ренди Ортон]] на [[RAW]] откако го кешираше Money in the bank" куферот. КејнЕдџ, кој е во неговото првошесто владеење како светски шампион во тешка категорија на 1819 јулидекември го победи претходниот шампион [[Реј МистериоКејн]] откаково гоFatal кешираше4-Way "Moneyмеч inTLC theмеч bank" куферотво кој гобеа освоии претходно[[Реј истатаМистерио]] вечери [[Алберто дел Рио]].
 
Двете секундарни титули во WWE се [[WWE интерконтинентален шампионат]] и [[WWE шампионат на САД]]. Интерконтиненталната титула ја држи [[Долф Зиглер]] кој е во своето прво владеење откако на WWE Smackdown го победи претходниот шамион [[Кофи Кингстон]]. <br>
|-
|align=center | [[WWE светски шампионат во тешка категорија]] <br> [[Податотека:Big-gold-belt-WWE.jpg|75px]]
|align=center |[[Податотека:Kane Rosemont IL 031108Edge_World_Heavyweight_Champ.jpg|75px|]]
|align=center | [[КејнЕдџ]]
|align=center | [[Листа на WWE светски шампиони во тешка категорија|16]]
|align=center | 1819 јулидекември, 2010
|align=center |{{age in days|month1=712|day1=1819|year1=2010}}
|align=center | [[Канзас СитиХјустон]], Мисури[[Тексас]]
|Го победи [[Кејн]] на TLC:Tables, Ladders & Chairs во TLC Fatal 4-Way меч во кој беа и [[Реј Мистерио]] и [[Алберто дел Рио]].
|Го победи [[Реј Мистерио]] на Money in the Bank откако го кешираше куферот кој му овозможи меч за титула кој го освои истата вечер.
|-
|align=center | [[WWE интерконтинентален шампионат]] <br> [[Податотека:Campeonato Intercontinental de la WWE.JPG|75px]]
223

уредувања