Разлика помеѓу преработките на „Херакле“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Прикажан е со наметка од лавовска кожа и топуз. На мозаиците е со темен исончан тен.
{{грчка митологија}}
 
{{Никулец од областа на историјата}}
[[Категорија:Херкулес| ]]