Разлика помеѓу преработките на „Стоечка комедија“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Стоечка комедија''' е стил на комедија каде што комичарот изведува пред жива публика...)
 
[[de:Stand-Up Comedy]]
[[el:Όρθια κωμωδία]]
[[en:Stand-Upup comedy]]
[[es:Comediante en vivo]]
[[fa:استندآپ کمدی]]
235

уредувања