Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Ambox“

с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 95.10.13.77 (разговор), вратено на последната верзија на Ajraddatz)
с
{{#switch:{{{small|}}}
| left =
{{ambox/core
{{ambox/core<big>'''[http://www.sanalritim.com - PLEASE THİS klick !!!!!!!]'''</big>
| small = left
| type = {{{type|}}}