Живоин Рафаиловиќ: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=декември 2010}}
{{Инфокутија за личност
|име= Живојин Рафаиловиќ
}}
 
'''Живојин Рафаиловиќ''' бил [[српски]] офицер и еден од основачите на [[Српски комитет на четничката акција|Српскиот комитет на четничката акција]] <ref>Пешић, Миодраг Д. Стари четници. [[Крагујевац]]: Нови Погледи, [[2000]]</ref>.
 
== Биографија ==