Разлика помеѓу преработките на „Брчко (округ)“

Додадени 66 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ca:Districte de Brčko)
|shield_size = 50px
|city_logo =
|image_map = District de Brcko mk.svg
|mapsize =
|map_caption = Карта на округот Брчко.
|subdivision_type = [[Листа на држави во светот|Држава]]
|subdivision_name = [[Босна и Херцеговина]]