Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 16 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: ja:ルイ・ド・ラ・ブルドンネ)
[[pl:Louis de la Bourdonnais]]
[[pt:Louis de la Bourdonnais]]
[[ro:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[ru:Лабурдонне, Луи Шарль де]]
46.384

уредувања