Разлика помеѓу преработките на „Никозија“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.2) (Бот Додава: sco:Nicosia
с (Бот Додава: mi:Nicosia)
с (r2.5.2) (Бот Додава: sco:Nicosia)
[[Категорија:Главни градови во Европа]]
[[Категорија:Главни градови во Азија]]
 
[[gag:Lefkoşa]]
[[frr:Nikosia]]
 
[[ace:Nikosia]]
[[ga:An Leafcóis]]
[[gv:Lefkosia]]
[[gag:Lefkoşa]]
[[gd:Nicosia]]
[[gl:Nicosia - Λευκωσία]]
[[nl:Nicosia (Cyprus)]]
[[ja:ニコシア]]
[[frr:Nikosia]]
[[no:Nikosia]]
[[nn:Nikosia]]
[[ru:Никосия]]
[[sah:Никосия]]
[[sco:Nicosia]]
[[stq:Nicosia]]
[[sq:Nicosia]]
86.434

уредувања