Ролан Барт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 363 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
==Живот==
 
Роден е на 12 ноември во градот Шербург во [[Нормандија]]. Неговиот татко Луи Бартс загинал во битка додека Роланд бил помал од една година. Кога Бартс бил 11-годишен, фамилијата се преселува во [[Париз]].
33

уредувања