Ролан Барт: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Роланд Бартс''' (12 ноември, 191525 март, 1980) бил француски литерат...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Роланд Бартс''' ([[12 ноември]], [[1915]] – [[25 март]], [[1980]]) бил [[Франција|француски]] литературен теорист, [[филозофија|филозоф]], критичар и семиотичар.
 
==Живот==
33

уредувања