Разлика помеѓу преработките на „148 (број)“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
[r2.5.2] Бот Додава: az:148 (ədəd)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец)
с ([r2.5.2] Бот Додава: az:148 (ədəd))
[[Категорија:Броеви]]
 
[[itaz:148 (numeroədəd)]]
[[ca:Nombre 148]]
[[cv:148 (хисеп)]]
[[fa:۱۴۸ (عدد)]]
[[fr:148 (nombre)]]
[[ko:148]]
[[jait:148 (numero)]]
[[ht:148 (nonm)]]
[[hu:148 (szám)]]
[[it:148 (numero)]]
[[ja:148]]
[[km:១៤៨]]
[[ko:148]]
[[ms:148 (nombor)]]
[[ja:148]]
[[no:148 (tall)]]
[[km:១៤៨]]
[[pt:Cento e quarenta e oito]]
[[ru:148 (число)]]
5.104

уредувања