Разлика помеѓу преработките на „Гого Ивановски“

Додадени 8 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Биог-никулец}} '''Гого Ивановски''' (Скопје, 18 јануари 1925 - 15 декември 2004) е македонск...)
 
с
==Творештво==
 
*„За новата пролет“ (поезија, „Стихови“ (19481946) [http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/Za%20novata%20prolet.pdf]
*„Стихови“ (1948)
*„Лазарополе“ (поема, 1951)
*„Песни“ (1953)
6.158

уредувања