Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Петка и Св. Недела“ - Тетово“

нема опис на уредувањето
с
{{наводи}}
 
{{никулец замакедонска црква-никулец}}
{{DEFAULTSORT:Петка Тетово}}
{{Тетовско архиерејско намесништво}}
{{Цркви во Општина Тетово}}
 
[[Категорија:Цркви во Тетово]]
[[Категорија:Храмови посветени на Света Недела во Македонија|Т]]