Програмски јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tt:Программалау теле)
Нема опис на уредувањето
: Податоци предадени на [[монитор|мониторот]], во датотека, [[база на податоци]] или некој друг медиум.
* ''Математичка обработка на податоци''
: Податоци обработени со помош на математички операции, како на пр. [[собирање]], [[одземање]] или [[дељењеделење]].
* ''Поредување и избор''
: Проверка на одредени услови и контрола при извршување на командите.