12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1983]] 
|[[Дарко Дамески]], еден од најистакнатите македонски театарски, филмски и телевизиски актериактер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
|[[Јожеф Антал]], премиер на [[Унгарија]], во [[Будимпешта]] од [[срцев удар]].
|}
<noinclude>