21 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
сНема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1874]] 
|[[Јонас Ангстрем]], шведски [[физичар]] и [[астроном]].
|-
 
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|[[Данка Сирфова]], македонска оперска пејачка.
|-
|}
<noinclude>