Разлика помеѓу преработките на „9 декември (починале)“

нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1565]] 
|[[Папа Пиј IV|Пиј IV]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1669]] 
|[[Папа Климент IX|Климент IX]], римски папа.