Разлика помеѓу преработките на „9 декември (починале)“

нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1669]] 
|[[Папа Климент IX|Климент IX]], римски папа.
|-
|valign="top" align="right"|[[1910]] 
|[[Лаза Костиќ]], српски [[писател]] и [[преведувач]], [[родоначалник]] на српската авангардна [[лирика]].
|valign="top" align="right"|[[1943]] 
|[[Никола Парапунов]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Андреј (принц на Грција)|Андреј]], принц на Грција.
|}
<noinclude>