Димитар Циев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 582 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
'''Димитар Циев''' (роден на {{роден на|3|јануари|1939}} во {{роден во|Струмица|}} - {{починал на|27|јули|2010}} во {{починал во|Охрид|}}) бил поранешен југословенски и македонски одбојкар и прв селектор на Македонската одбојкарска репрезентација.
|име= Димитар Циев
|портрет=
|px=220px
|опис=
|роден-дата= {{роден на||јануари|1939}}
|роден-место= {{роден во|Струмица|}}, [[СФРЈ]] денешна [[Република Македонија]]
|починал-дата=
|починал-место=
|занимање = одбојкар, професор
}}
'''Димитар Циев''' (роден на {{роден на|3|јануари|1939}} во {{роден во|Струмица|}} - {{починал на|27|јули|2010}} во {{починал во|Охрид|}}) бил поранешен југословенски и македонски одбојкар и прв селектор на Македонската одбојкарска репрезентација.
 
== Биографија ==
 
Димитар Циев нендејно починал на {{починал на|27|јули|2010}} во {{починал во|Охрид|}}.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Македонски одбојкари]]
[[Категорија:Одбојкари со потекло од Струмица]]