Димитар Циев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 136 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 9:
По осамостојувањето, во периодот од [[1991]] до [[1997]] година, Димитар Циев бил прв селектор на Македонската одбојкарска репрезентација и паралелно со тоа активно бил вклучен во работата на органите и телата на Одбојкарската Федерација на Македонија (ОФМ).
 
Во следните години бил професор на факултетот за физичка култура, сè во [[2004]] година кога заминал во пензија<ref>[http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=102F23DA5942BB4C8A8A881651F0A6C9 www.utrinski.com.mk]</ref>.
 
Димитар Циев нендејно починал на {{починал на|27|јули|2010}} во {{починал во|Охрид|}}.
== Наводи ==
{{наводи}}