Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

нема опис на уредувањето
 
{{DEFAULTSORT:Георгиевски, Љубиша}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
[[Категорија:Претседатели на Собранието на Република Македонија]]
[[Категорија:Македонски политичари]]
[[Категорија:Македонски писатели]]
[[Категорија:Македонски режисери]]
 
[[bg:Любиша Георгиевски]]