Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: tl:Nobela
с ([r2.6.5] Бот Менува: ur:حادث)
с (Бот Додава: tl:Nobela)
[[fi:Romaani]]
[[sv:Roman]]
[[tl:Nobela]]
[[ta:புதினம் (இலக்கியம்)]]
[[te:నవలా సాహిత్యము]]
46.384

уредувања